Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus

Estlandssvenskarnas Kulturförvaltning


Aktuellt

Aktuella meddelanden och nyheter

 

 

Lokulauad 2021 nominendid

Publicerad den 1 december 2021 19:40 Skriv ut E-post

Eestirootslaste IV Laulu- ja Tantsupeo "Aiboland, mu arm" on esitanud Eesti Folkloorinõukogu Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tunnustuse Lokulauad üheks nominendiks. Täname, et meid on märgatud ja Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus tänab kogu meeskonda, muusikuid, tantsijaid ja lauljaid, kes sellest peost tegid tõelise rahvapeo ja päikeselisel piiskopilinnuse õuel andsid suurepärase etenduse. Täname!

https://errs.ee/lokulauad/

Eestirootslaste suguvõsa andmebaasi avaüritus 04.11.21

Publicerad den 20 november 2021 12:30 Skriv ut E-post


Eestirootslaste suguvõsa andmebaasi avaüritus toimub 4.detsembril kl 14-16 Eesti Majas või digitaalselt Zoomis. Teatise osalemissooviga saad saata SOV kodulehelt www.estlandssvenskarna.org Andmebaasi kasutamine saab võimalikuks ka eesti keeles ning sellele lisatakse ajapikku juurde veel rannarootsi kultuuriruumi asualasid. Rohkem infot leiad SOV kodulehelt.

Läs mer...

Kultuurinõukogu laiendatud koosolek

Publicerad den 15 november 2021 17:56 Skriv ut E-post

20211114 134249

14.novembril toimus Eestirootslaste Kultuuriomavalitsuse kultuurinõukogu koosolek, kus osales 13 kultuurinõukogu liiget. Enamus osalejatest arutles kultuurinõukogu järgmise aasta valimiste ja rannarootsi kultuuriruumi teemadel Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku Olavisaalis ja osad veebis. Laiendatud koosolekul osales ka 3 külalist ja tõlk. Arutelu tulemusena tekkis mitu koostöömõtet SOV Rootsi ja kultuuriomavalitsuse vahel ning kultuuriomavalitsuse ja erinevate ajalooliste rannarootsi asualade kogukonnaesindajate vahel. Koosolekul kinnitati kultuurinõukogu poolt rannarootsi kuluuriruumi strateegia 2021-2025 ning arutleti selle juurde kuuluva strateegia tegevuskava üle, mis on pidevalt täienev tervikpilt kõikidel rannarootsi asualadel toimuvatest projektidest ja algatustest, mis osa on teostamisel, lõpetatud või püüdlus eesmärgi poole, mida kogukonnad sooviksid. Kultuuriomavalitsus vajab ühiseid arutelusid, et leida parimaid lahendusi Rootsi rahvusvähemuse ja rannarootsi kultuuriruumi jaoks ja selliselt, et rannarootsi kultuuripärand selle elusal kujul võiks kestma jääda.

Eestirootslased Youtube´s

Publicerad den 5 november 2021 17:13 Skriv ut E-post

Ajakirja "Kustbon" oktoobris ilmunud numbris on ära toodud Youtube´s avaldatud SOV Rootsis seminarid, et võimaldada inimestel nende materjalidega tutvuda neile sobival ajal. Lisaks varasemaid videosid. Ajakirjas on toodud järgmised materjalid:

Kristiina Kisler bakalaurustöö rahvamuusikute rollist Rootsis pealkirjaga Musikens roll...

SOV Stockholmi raamatunädalal 28.august 2021 - Estlandssvesnkarna SOV på Stockholms bokhelg den 28 augusti.

Vad togs med på flykten över Östersjön? Elin Heppling ja Anna Arnborg Stockholmi Meremuuseumist, 16.juuni.

SOV tekstikogusid tutvustavad Ingeborg Pöhl Andersen ja Maria Broman 1980-ndate filmis.

Näitusest Ur arkivet: Textiler, Folkdräkter, Fotografier och Föremål 2019 Eesti Majas Stockholmis.

Runöborna, de mest säregna svenskarna i Baltikum. Jörgen Hedman esitlus mai 2021.

Aterinvigningen av Ormsö kyrka. 2 osa. Filme on näidatud SvT´s.

Otsingusõna "Estlandssvenskarna" toob välja Youtube´s veel materjale. Lisaks leiab materjale otsingus sõnadega "rannarootslased" ja "eestirootslased". Näiteks Eestirootslaste viimase laulu- ja tantsupeo siin https://www.youtube.com/watch?v=Sg2mCYrmXSw

Toredaid lugusid on veelgi. Näiteks Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu kodulehelt leitud selline lugu https://www.youtube.com/watch?v=8o7YviaPTDQ

Head vaatamist!